książki
Na szlakach i ferratach w całych Dolomitach możemy spotkać bardzo dużo pamiątek i symboli minionych lat. Jest to wynik niezwykle ciekawej historii tych miejsc. Jednym z nich jest oczywiście ten orzeł w pobliżu Passo Duran 〈powyżej〉.
 

Dolomity

Podróż przez zaczarowane Królestwo


Od tej książki się wszystko zaczęło. Przechodząc zobaczyłem ją na witrynie księgarni turystycznej, a wieczorem już była w mojej bibliotece. Po kilku dniach znałem ją na pamięć.

Książka opisuje Dolomity od strony relacji podróżnika, po niezwykle ciekawych rejonach geograficznych. Wynika to z faktu, że kiedyś wysokie góry stanowiły granicę pomiędzy tymi rejonami, a każdy z rejonów miał swoją autonomię i specyfikę, którą się szczyci do dzisiaj.

Książka wspaniale ilustrowana - piękne zdjęcia. Polecam ten wspaniały album szczególnie niezdecydowanym, a odkryją okolice warte odwiedzenia.

Dolomity

Najpiękniejsze Via Ferraty

Pascal Sombardier


Ta książka to lektura obowiązkowa każdego, kto zamierza się wybrać na ferraty. Autorem jest Pascal Sombardier, który wybrał 31 miejsc z ferratami, uszeregowanych od najprostszej do najtrudniejszej. Opisane miejsca to zarówno pojedyncze ferraty prowadzące na szczyty, jak i całe opisy wspaniałych wycieczek poprowadzonych kilkoma ferratami przez całe masywy.

Co zasługuje na uwagę, autor podaje w książce polecane kolejności i kierunki przejść ferrat, których z samej mapy nie odczytamy. Jednocześnie autor przedstawił ferraty w podziale na: najkrótsze, najpiękniejsze, najciekawsze historycznie i najstarsze.

Oczywiście w książce znajdziemy wspaniałe zdjęcia i ciekawie sporządzone mapki tras po ferratach.


Uwaga:
Nakład tej książki już dawno został wyczerpany, zatem nie pozostaje nic innego jak szukanie w antykwariatach lub aukcjach internetowych.

DOLOMITY

najciekawsze via ferraty

Pascal Sombardier


Pascal Sombardier - zaprasza tym razem w siedemnaście niezwykłych i magicznych miejsc w Dolomitach, które wybrał jako „najciekawsze” w całych górach.

Oglądając zdjęcia zamieszczone w tej książce można powiedzieć, że są to miejsca najciekawsze i również najpiękniejsze.

Książka posiada nowe, dokładniejsze mapki a jej poręczny format powoduje, że można ją spokojnie zabrać do plecaka na wyprawy w najciekawsze miejsca w Dolomitach.


Wydawnictwo Galaktyka,
zaprasza wszystkich miłośników ciekawych książek na swoją stronę.

GÓRY - WOLNOŚĆ I PRZYGODA

OD TREKINGU DO ALPINIZMU

Redakcja: Don Graydon i Kurt Hanson


Jak poznać specyfikę wysokich gór? Przede wszystkim trzeba w nie pojechać. Ale do takiego wyjazdu wypada się odpowiednio przygotować.

Ubranie wystarczy dopasować, nowe buty wcześniej rozchodzić. Czy to jednak wystarczy? W przypadku wyjazdu w Dolomity, to wszystko może być za mało.

Jeżeli chcemy poznać wysokie góry z bliska, zobaczyć je z pięknych Dolomitowych szczytów, to trzeba o górach wiedzieć wszystko.

Dlatego polecam tą książkę zakres informacji, jakie w niej znajdziemy jest po prostu ogromny. Autorami są ludzie gór, co sprawiło, że liczba egzemplarzy tej książki na całym świecie przekroczyła 500 000.

WSPINACZKA W SKALE

Craig Luebben


Wspinaczka w skale - to pełne kompendium wiedzy, koniecznej do rozpoczęcia specjalistycznego kursu wspinaczkowego, napisane w sposób przystępny i nowoczesny.

Tak nowoczesny, bo wspinaczka to obecnie nie tylko mało dostępne górskie urwiska, ale również ścianki wspinaczkowe w centrach miast i bardzo rozpowszechniony sport.

Czy zatem jest to książka przydatna miłośnikom turystycznych wędrówek po Dolomitach? „Tak” - szczególnie, jeżeli zainteresuje ich tematyka ferrat.

Jeżeli chcemy bezpiecznie chodzić po ferratach musimy nie tylko dobrze poznać góry. Musimy przede wszystkim zmienić sposób myślenia i patrzenia na to, co nas otacza.


Wydawnictwo Galaktyka,
zaprasza wszystkich miłośników ciekawych książek na swoją stronę.

IL FORTE AUSTRIACO TRE SASSI IN VALPAROLA

Paolo Giacomel


Na końcu jedyna w tym zestawie książka wydana we Włoszech.

Autorem jest historyk Paolo Giacomel, którego miałem przyjemność poznać. Książka ta jest monografią poświęconą I Wojnie Światowej i żołnierzom, którzy w tych górach toczyli zacięte boje, bez względu na wysokość i porę roku.

Więcej szczegółów w ciekawostkach na stronach poświęconych Cinque TorriForte Tre Sassi.


Natomiast na końcu polecam będąc w Dolomitach zaglądać do starych księgarni, gdyż można tam na wyprzedażach czasami spotkać bardzo ciekawe i wyjątkowo tanie książki i albumy o górach.

© wdolomitach.pl
strona główna