foldery
Będąc po raz pierwszy w jakimś nowym rejonie Dolomitów, radzę poszukać i odwiedzić najbliższy punkt informacji turystycznej. Tam prawie zawsze można dostać foldery z szeregiem poszukiwanych informacji turystycznych.
 

Dział poświęcony folderom ma zmienioną formułę. Nie prezentuję już wszystkich folderów, jakie zebrałem, gdyż jest ich już za dużo. Przedstawiam tylko te, które zawierają informacje niezwykle przydatne.


kilka ciekawych i najbardziej przydatnych


Kempingi w prowincji Belluno


To folder o kempingach, jaki się ukazał w 2006r. Zawiera bardzo szczegółowe informacje o 26 kempingach w południowo-wschodniej części Dolomitów. Jest to oczywiście region Veneto 〈nazwa od Wenecji〉, w którym językiem obiegowym jest włoski.

Każdy kemping posiada małą mapkę ze szczegółową lokalizacją i wszystkim, co tam się znajduje - tak jak na mapie turystycznej. Folder zawiera 65 stron, przez co plik ze skanem jest trochę duży.


〈〈 plik do pobrania 〉〉

Schroniska Pale di San Martino


Jest to malutki folder, który zawiera wszystkie najważniejsze informacje o schroniskach w masywie Pale.

Folder jest w trzech wersjach językowych, zatem do dyspozycji oprócz mało znanego włoskiego jest oczywiście jeszcze język angielski i niemiecki.


〈〈 plik do pobrania 〉〉

Tofane - mini przewodnik


W tym malutkim folderze są informacje o wszystkich najważniejszych schroniskach turystycznych, jakie się w tym masywie znajdują, w tym numery telefonów i adresy poczty elektronicznej.

Jest również ciekawa mapka z lokalizacją schronisk oraz trasą szlaków i ferrat, które również przedstawione są na ciekawych zdjęciach.

Jest to tylko część folderu, gdyż druga przeznaczona jest na sezon zimowy i zawiera informacje potrzebne wyłącznie narciarzom. W 2007r. ukazała się nowa wersja tego folderu, która jednak nie zawiera informacji o najładniejszym schronisku Giussani, dlatego postanowiłem tutaj zamieścić folder sprzed kilku lat, gdyż wszystkie dane kontaktowe są identyczne.


〈〈 plik do pobrania 〉〉

Schroniska Catinaccio


Folder zawiera niezbędne informacje o dwunastu schroniskach, jakie się tam znajdują.

Uwaga: jak widać już po okładce i nazwie Rosengarten - folder jest w języku niemieckim, powszechnie używanym w Południowym Tyrolu.


〈〈 plik do pobrania 〉〉


podsumowanie


Na tej stronie będę również umieszczał te foldery, które zawierają informacje, o jakie będą się Państwo pytać. Zatem czekam na propozycje. W moim archiwum są foldery po szlakach sera i wina. Są również szlaki po starych militarnych fortach jak i górskich kapliczkach. Jest, z czego wybierać.

© wdolomitach.pl
strona główna