różności
Ten dział poświęcony jest fotografii takiej, jaką ją widzę i szukanie takich „drobiażdżków” sprawia mi wielką frajdę. Taka fotografia, to po prostu wspaniały spacer i możliwość poznania niezwykłych zaułków, bardzo często w miejscach, o których nie mówią przewodniki.
 

Widoczna na zdjęciu 〈na samej górze〉 słynna Arena w Weronie, do drobiażdżków nie należy. Nie jest również obiektem łatwym do fotografowania, gdyż jest to bardzo ruchliwe miejsce w tym mieście. Na dodatek na dużym placu przy Arenie bardzo często odbywają się różnego rodzaju imprezy, które uniemożliwiają spokojne fotografowanie.

Prezentowana w tym dziale mała galeria poświęcona małej architekturze to zdjęcia, jakie zrobiłem w Weronie, Padwie i Wenecji.Uroczej Wenecji poświęcona jest osobna galeria, kartki z podróży. To miasto jest po prostu niepowtarzalne i mam takie szczęście, że wędrując po nim za każdym razem mogę odkryć coś nowego.Może już niedługo pojawią się tu nowe galerie, również poświęcone innym południowym słonecznym klimatom.Ale jak na razie, to zdjęcia z gór zajmują mi tyle czasu, że cała reszta ląduje w szufladzie i czeka na później.Dobrą zapowiedzią będą te krużganki 〈powyżej〉, uważane za najpiękniejsze romańskie dzieło w całych Włoszech.

Na końcu podpowiem tylko, że lato to nie jest najlepszy okres na fotografowanie południowych krajobrazów i uroków miast i miasteczek. Z reguły każdy fotografuje w czasie zwiedzania, a tutaj w ciągu dnia bardzo silne słońce świeci całkowicie z góry. Stwarza to nie lada problem z uchwyceniem uroków ładnej architektury.

Pod wieczór słońce jest już bardzo ładne, o ciepłej barwie, ale znowu pojawiają się duże cienie bo z reguły to, co chcemy na zdjęciu uwiecznić, otoczone jest innymi budynkami, których wolelibyśmy na zdjęciu nie mieć.

Ale co zrobić, kiedy mały spacer kończący letni urlop wypada nam w Wenecji? Nic, trzeba robić zdjęcia na pamiątkę do domowego albumu, nie oglądając się na słońce. I tak to powstała galeria kartki z podróży.

© wdolomitach.pl
strona główna