Croda da Lago   〉   Cima Ambrizzola  〈2715m〉
Mały grzbiet skalny widoczny z Cortiny, dobre miejsce na ciekawą wycieczkę, na którą można się wybrać wprost z kempingu.
 

Turyści, którzy są w Cortinie d’Ampezzo na mały grzbiet skalny, jaki tworzy Croda da Lago nie zwracają w ogóle uwagi. Przecież dookoła są takie kolosy jak Cristallo, Tofane czy Sorapis. Dlatego na szlaku w stronę szczytu trudno spotkać maszerujących turystów. A większość z tych, którzy tam odpoczywają w cieniu szczytu nad malowniczym małym jeziorem - przyjechała terenowym busem...

O wiele ciekawiej prezentuje się grań Croda da Lago z drugiej strony. Na zdjęciu 〈poniżej〉 wspaniale widoczna, długa i postrzępiona grań. Na pierwszym planie małe skałki Cinque Torri, tuż za nimi skalny uskok M. Formin znajdujący się nad Passo Giau.

Wokół całej tej grani poprowadzono szlaki turystyczne, którymi można się wybrać na bardzo ciekawą wycieczkę.

 

Na zdjęciu 〈obok〉 najwyższa w całej grani Cima Ambrizzola 〈2715m〉 we mgle po wiosennej burzy.

Właśnie u podnóża tych skalnych iglic prowadzą szlaki turystyczne, które polecam.

Na opis wycieczki w rejon Croda da Lago zapraszam 〈 tutaj 〉.

Wycieczkę w rejon Croda da Lago polecam szczególnie tym, którzy swoją bazę mają na jednym z kempingów w Cortinie, w pobliżu starej skoczni narciarskiej. Można wtedy jeden dzień poświęcić, na mały szlakowy relaks zwłaszcza, że na trasie czeka jedna niezwykła atrakcja.

 

Dolomity to nie tylko wielkie piękne szczyty jak Pelmo lub Civetta. Jak w każdych górach, tutaj również są mniejsze, ale piękne ciekawe szczyty, które posiadają niezwykłe skaliste granie. Taka właśnie jest Croda da Lago.

Polecam wielką panoramę Dolomitów, na której to właśnie Croda da Lago znajduje się pomiędzy dwoma znanymi dolomitowymi kolosami, którymi są Antelao i Pelmo.

 

Podsumowanie:

◊  Croda da Lago jest na mapie Tabacco nr-03

© wdolomitach.pl
strona główna